Nic nie zatrzyma mnie

ORGANIZATOREM KAMPANII JEST Diosminex

- Ulga dla Twoich nóg -

Możliwe przyczyny drętwienia nóg

Drętwienie nóg to nieprzyjemne uczucie. Może być jednocześnie oznaką choroby lub przewlekłej dolegliwości – zwłaszcza jeśli odczuwamy mrowienie regularnie.

Jakie są przyczyny drętwienia kończyn dolnych?

Czytaj więcej

Badanie dopplerowskie. Dowiedz się, kiedy nadchodzi czas na zbadanie wydolności żył

Badanie Dopplera to nieinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna procedura, która nie wymaga kłucia ani wykorzystania promieni rentgenowskich. Tymczasem ma duże znaczenie diagnostyczne. Kiedy warto się na nie zgłosić?

Czytaj więcej

Domowe sposoby na opuchnięte nogi – poznaj je wszystkie i pokonaj problem!

Opuchnięte łydki, często pojawiające się po ciężkim dniu, spuchnięta w wyniku przeciążenia kostka i wiele innych obrzęków kończyn dolnych przytrafiają się każdemu. Nie zawsze są one zwiastunem poważnych problemów.

Czytaj więcej

Doświadczasz uczucia ciężkich nóg? Wypróbuj skuteczne domowe sposoby!

Uczucia ciężkich nóg, przez niektórych określane jako niemoc w nogach, doświadcza wiele osób. Jeżeli ma ono charakter sporadyczny, wówczas nie powinno stanowić powodu do niepokoju.

Czytaj więcej

Jak poprawić krążenie w przypadku unieruchomienia po urazie?

Długotrwałe unieruchomienie kończyny, konieczne w przypadku poważnych jej urazów, może prowadzić m.in. do rozwinięcia się przewlekłej niewydolności żylnej. Jak można temu zapobiec?

Czytaj więcej

Jak rozpoznać pierwsze objawy żylaków nóg?

Żylaki kończyn dolnych są bezpośrednim następstwem zastoju krwi w układzie żył powierzchownych. Świadczą o niewydolności krążenia żylnego, którego przyczyny mogą być zróżnicowane.

Czytaj więcej

Masz siedzącą pracę? Sprawdź, jak prawidłowo wspierać krążenie żylne!

Wszyscy doskonale wiedzą, jak szkodliwy dla naszego zdrowia jest siedzący tryb życia. I chociaż w życiu prywatnym od nas samych zależy, czy zrobimy coś w kierunku jego zmiany, o tyle w zawodowym nie jest to już takie proste.

Czytaj więcej

Nocne kurcze nóg – o czym mogą świadczyć i co jest ich przyczyną?

Nocne kurcze mięśni, są nieprzyjemną dolegliwością, będącą następstwem pracy mięśnia, podczas której dochodzi do zmiany jego długości lub napięcia mięśni. W zależności od natężenia i objawów towarzyszących mogą one wskazywać na różne choroby.

Czytaj więcej

Dokuczliwe obrzęki nóg. Co za nie odpowiada i jak z nimi walczyć?

Puchnięcie nóg to bardzo uciążliwa dolegliwość, z którą zmaga się wiele osób. Przyczyny jej występowania mogą być różne, wywołane zarówno czynnikami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Jak sobie z nimi radzić?

Czytaj więcej

Bolące żylaki nóg? Dowiedz się, jak przynieść sobie ulgę

Żylaki objawiają się poprzez powstanie „pajączków” lub sinawych uwypukleń na skórze w miejscach przebiegu żył. Jak sobie radzić, gdy żylaki zaczynają doskwierać? Kiedy wystarczą domowe sposoby, a kiedy warto zwrócić się o pomoc do lekarza? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście.

Czytaj więcej

Parestezje – o czym może świadczyć częste mrowienie kończyn?

Pieczenie, kłucie, palenie czy mrowienie w nogach lub innej części ciała – to odczucia określane w języku medycznym jako parestezje. Choć nie wiążą się z bólem, są nietypowe i niepokojące. Jaka jest ich przyczyna?

Czytaj więcej

Zmagasz się z pajączkami i uczuciem ciężkich nóg? Sprawdź, jak im zaradzić!

Uczucie ciężkich nóg i pajączki na nogach to dwie często występujące dolegliwości, które obniżają samopoczucie, powodując dyskomfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Każda z nich spowodowana jest nieprawidłowościami w obrębie układu krążenia. Dlatego warto odpowiednio wcześnie podjąć działania zapobiegające ich powstawaniu. W jaki sposób to zrobić?

Czytaj więcej