Nic nie zatrzyma mnie

ORGANIZATOREM KAMPANII JEST Diosminex

- Krok do wiedzy -

„Krok do wiedzy” to kompleksowy poradnik dla zdrowych nóg. Znajdziesz tu merytoryczne porady na temat przewlekłej niewydolności żylnej (PNŻ) – poznasz, jakie są pierwsze objawy choroby i co ją wywołuje. Ponadto dowiesz się, jak radzić sobie z tymi dolegliwościami. Zrób pierwszy krok po piękne i zdrowe nogi… I pamiętaj –
NIECH NIC CIĘ NIE ZATRZYMA!

Przygotuj swoje nogi do upalnego lata

W okresie letnim każda z nas chciałaby w pełni cieszyć się z komfortu i zdrowia swoich nóg – tak, aby czuć się swobodnie i atrakcyjnie w każdej sytuacji.

Jak krok po kroku osiągnąć efekt pięknych nóg?

Czytaj więcej

Czy wiesz, że Twoje żyły mogą boleć?

Zaburzenia układu krążenia, takie jak osłabienie ścian żylnych i jakości przepływu krwi, powodują, że odczuwamy dyskomfort i ból, za który „obwiniamy” całe nasze nogi.

Czytaj więcej

Pajączki na nogach – czy można ich uniknąć?

W jaki sposób możemy wzmocnić naczynia krwionośne, a tym samym ułatwić przepływ krwi i zminimalizować ryzyko wystąpienia pajączków?

Jakie czynniki pozytywnie wpłyną na kondycję i odpowiednią elastyczność żył?

Czytaj więcej

Praca biurowa, a zdrowie naszych nóg

Długotrwałe siedzenie przy komputerze, brak ruchu – na tym cierpi nasza kondycja, stawy czy oczy, które szczególnie wieczorem dają nam się we znaki. A co o naszej siedzącej pracy „sądzą” nasze nogi?

Jak biurowa rzeczywistość wpływa na ich zdrowie?

Czytaj więcej

Żylaki, pajączki, obrzęki nóg w ciąży – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić?

Pajączki, żylaki, uczucie ciężkich nóg czy obrzęki – to problemy, z którymi musi się mierzyć wiele przyszłych mam. Latem, ze względu na wysokie temperatury, objawy przybierają na sile i stają się bardziej uciążliwe.

Czytaj więcej

Czy ubiór może mieć wpływ na nasze zdrowie?

Sukienki, marynarki, ołówkowe spódnice, dżinsy, koszule… i oczywiście kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt par butów – to tylko część ubrań, które znajdują się w garderobie przeciętnej kobiety. A mimo to, większość z nas codziennie rano staje przed szafą z myślą: „nie mam się w co ubrać”. Dlaczego ubiór ma aż tak duże znaczenie?

Czytaj więcej

Leki i suplementy diety – poznaj różnicę i wybieraj je świadomie!

Szeroka dostępność środków leczniczych bez recepty oraz suplementów diety sprawia, że coraz trudniej zrozumieć nam różnice dzielące obie kategorie. Bardzo często korzystamy z ich pomocy, „intuicyjnie” podejmując decyzję o wyborze określonego preparatu.

Czytaj więcej

Opuchnięte kostki i łydki podczas upałów – jak sobie z tym radzić?

Opuchnięcia łydek, kostek i uczucie tzw. „ciężkich nóg” to dolegliwości dobrze znane wielu kobietom. Jak radzić sobie w takich sytuacjach i jak wspomóc prawidłowe działanie naszego układu krążenia?

Czytaj więcej

Późna aktywność fizyczna – jak wpływa na nasze nogi?

Im później rozpoczniemy naszą przygodę ze sportem, tym więcej czasu będziemy musieli poświęcić, aby przyzwyczaić nasz organizm do częstego wysiłku. W jaki sposób wprowadzić do naszego życia aktywność fizyczną, aby cieszyć się pełnią zdrowia i dużą dawką satysfakcji?

Czytaj więcej

Zdrowe i zgrabne nogi w 5 krokach!

Marzą ci się piękne nogi, które będziesz mogła bez zawahania pokazać na plaży czy chodząc w ulubionej spódnicy? Zamiast bujać w obłokach – zacznij działać i zadbaj o swój układ krążenia.

Czytaj więcej

Ćwiczenia dla zdrowych i zgrabnych nóg – jak poprawić krążenie?

Zgrabne i zdrowe nogi chciałaby mieć każda z nas – niestety z wiekiem często jest o to coraz trudniej. Brak ruchu, zła dieta, nadwaga czy siedzący tryb życia to czynniki, które sprawiają, że nasze nogi zaczynają tracić młodzieńczy blask.

Czytaj więcej

Dużo podróżujesz? Zadbaj o swoje nogi!

Jak długotrwałe siedzenie, związane np. z jazdą samochodem lub pociągiem, wpływa na nasze nogi? To sytuacja, w której prawidłowa praca układu krążenia staje się utrudniona – w konsekwencji, wiele z nas odczuwa wtedy dyskomfort, ból czy ma wrażenie „ciężkich” nóg. Co robić, by zminimalizować występowanie tych dolegliwości?

Czytaj więcej

Żylaki – jak powstają i jak sobie z nimi radzić?

Żylaki to jedna z najczęstszych dolegliwości kończyn dolnych, która częściej występuje u kobiet (zazwyczaj po 40 roku życia). Według badań cierpi na nią ponad 30 proc. Polek.

 

Czytaj więcej

Sprawdź, czy z Twoim krążeniem żylnym jest wszystko w porządku – odpowiedz na kilka pytań

Po całym dniu odczuwasz wieczorem zmęczenie nóg? Twoje kostki puchną, a na powierzchni skóry zauważasz „pajączki”? Przeczytaj – to może oznaczać, że zmagasz się z problemem przewlekłej niewydolności żylnej (PNŻ).

Czytaj więcej

Dekalog zdrowych nóg – zadbaj o nie w najlepszy sposób

Siedzący tryb życia, stres, mało ruchu czy zła dieta to elementy, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie i wygląd naszych nóg… a przecież piękne i smukłe uda i łydki to wizytówka każdej kobiety!

Czytaj więcej

Przewlekła Niewydolność Żylna (PNŻ) – nie bagatelizuj pierwszych objawów!

Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) to schorzenie objawiające się  m.in.: uczuciem „ciężkości” i obrzękami nóg w okolicach kostek, mrowieniem, pieczeniem lub występowaniem pajączków.

Czytaj więcej

Hemoroidy, co warto o nich wiedzieć?

Guzki krwawnicze, potocznie nazywane hemoroidami, kojarzą nam się przede wszystkim z uporczywymi dolegliwościami bólowymi, które doskwierają osobom starszym.

Czytaj więcej