Nic nie zatrzyma mnie

ORGANIZATOREM KAMPANII JEST Diosminex

- Ulga dla Twoich nóg -

Doświadczasz uczucia ciężkich nóg? Wypróbuj skuteczne domowe sposoby!

Uczucia ciężkich nóg, przez niektórych określane jako niemoc w nogach, doświadcza wiele osób. Jeżeli ma ono charakter sporadyczny, wówczas nie powinno stanowić powodu do niepokoju. Jeśli natomiast występuje dosyć często, w takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi potrzebne badania i w razie konieczności zdecyduje o dalszym leczeniu. Bez względu jednak na częstotliwość występowania warto znaleźć skuteczne metody, która sprawią, że uczucie ciężkich nóg nie będzie aż tak dokuczliwe.

Uczucie ciężkich nóg – przyczyny

Od czasu do czasu ociężałość nóg przytrafia się każdemu. Wzmożona aktywność fizyczna, duży wysiłek, męczący dzień lub długa podróż – lista przyczyn, przez które pojawia się uczucie ciężkich nóg, i niejednokrotnie towarzyszące mu ból lub opuchlizna, jest bardzo długa. Zazwyczaj wystarczy dłuższa chwila odpoczynku, najlepiej z uniesionymi do góry kończynami, i wszystko wraca do normy. Niestety zdarza się, że dolegliwości te powracają, często mocno utrudniając normalne funkcjonowanie. Przyczyną takiej sytuacji może być niewydolność żylna kończyn dolnych , której jednym z objawów jest uczucie ciężkości nóg, w dużej mierze wynikające z utrudnionego odpływu i zastoju krwi żylnej w nogach.

Schorzenie to z czasem może się nasilać, dlatego wymaga konsultacji lekarskiej. W początkowym stadium pierwszym z objawów, jakie się pojawiają jest właśnie uczucie spuchniętych nóg, któremu często towarzyszą obrzęki, skurcze oraz ból. Ciężkie łydki to nie jedyny symptom niewydolności żylnej. Często na ich skórze można zauważyć także pękające naczynka krwionośne, czyli tzw. pajączki1. Ociężałość nóg może bardzo mocno utrudniać podejmowanie codziennych aktywności, dlatego w przypadku nawracającej dolegliwości warto sięgnąć po sprawdzone sposoby walki z nią.

Ociężałe łydki – znajdź na nie sposób! Obolałe, ciężkie łydki sprawiają, że nie mamy siły ani ochoty na to, by wyjść na spacer, spotkać się ze znajomymi lub oddać innym lubianym czynnościom. Kiedy więc pojawi się uczucie ciężkich nóg, powinniśmy spróbować mu zaradzić. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę samopoczucia w takiej sytuacji jest po porostu odpoczynek. Aby zapewnić sobie jak najlepsze rezultaty, należy położyć się i unieść nogi tak, aby ich linia znajdowała się powyżej serca. Do tego celu możemy wykorzystać chociażby zrolowaną poduszkę, która świetnie sprawdzi się w roli podnóżka. Postępując w ten sposób, poprawimy krążenie krwi i zapobiegniemy tworzeniu się zastojów odpowiedzialnych za obrzęki nóg. Jeżeli ból i uczucie ciężkości mocno nam doskwierają, możemy też zmoczyć bandaż w zimnej wodzie, a następnie umieścić go w lodówce na około 15 minut. Tak przygotowany owijamy wokół obrzmiałych kończyn. Robimy to lekko i z wyczuciem, aby dodatkowo nie utrudniać krążenia. Taki zabieg przyniesie nam niemal natychmiastową ulgę. Bardzo często uczucie ciężkich nóg pojawia się jako rezultat pracy wymagającej od nas długiego stania w jednej pozycji. Jeśli faktycznie nie mamy możliwości, aby podczas wykonywania obowiązków zawodowych więcej się ruszać, wówczas starajmy się co jakiś czas poruszać przynajmniej palcami stóp, zataczając nimi kółka. Możemy też napinać mięśnie łydek. Nie zapominajmy o jak najczęstszych przerwach, w trakcie których będziemy mogli pospacerować choćby po korytarzu. Aby poprawić kondycję naszych żył, a tym samym zwalczyć uczucie ciężkich nóg powinniśmy też często wchodzić po schodach. Ta forma ruchu bardzo dobrze wpływa na nasze mięśnie, a przede wszystkim poprawia elastyczność żył, zmniejszając ryzyko niewydolności żylnej. Jeżeli natomiast dolegliwości nasilają się, co może świadczyć o problemach z krążeniem żylnym, warto zacząć stosować leki dostępne w aptece bez recepty, które wzmocnią ściany żył i usprawnią krążenie żylne, redukując zastój krwi w nogach. Możemy sięgnąć po sprawdzone i bezpieczne preparaty, np. na bazie diosminy, jak leki: Diosminex i Diosminex Max (z podwójna dawką diosminy, dzięki czemu wystarczy stosować 1 tabletkę dziennie). Tylko bowiem kompleksowe działania pozwolą nam uzyskać szybkie i zadowalające efekty. 1 Frołow M. Przewlekła niewydolność żylna. https://zakrzepica.mp.pl/zylaki/66180,przewlekla-niewydolnosc-zylna. Data dostępu: 14.04.2018