ORGANIZATOREM KAMPANII JEST

Diosminex

- Ulga dla Twoich nóg -

Domowe sposoby na opuchnięte nogi – poznaj je wszystkie i pokonaj problem!

Opuchnięte łydki, często pojawiające się po ciężkim dniu, spuchnięta w wyniku przeciążenia kostka i wiele innych obrzęków1 kończyn dolnych przytrafiają się każdemu. Nie zawsze są one zwiastunem poważnych problemów. Często wystarczy chwila odpoczynku, by nasze nogi znów sprawnie funkcjonowały, abyśmy nie odczuwali żadnych przykrych dolegliwości. Zdarza się jednak, że sam odpoczynek okazuje się niewystarczający, a obrzęk pojawia się ponownie. Co w takiej sytuacji? Wówczas warto sięgnąć po domowe sposoby na opuchnięte nogi.

Dlaczego puchną nogi?

Przyczyn obrzęków nóg jest naprawdę wiele. Nie wszystkie wynikają z nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Nie zawsze są też symptomem toczących się w jego obrębie stanów chorobowych. Często powstają na skutek urazów lub przeciążeń kończyn. Zdarza się, że są wynikiem nieprawidłowej diety i niedostosowanego do potrzeb ubioru. Jednak bez względu na przyczynę opuchnięte nogi zawsze są źródłem dużego dyskomfortu. W zależności od stopnia nasilenia obrzęku mogą mocno utrudniać poruszanie się i wykonywanie różnych czynności.

Aby móc skutecznie walczyć z obrzękami, trzeba poznać przyczynę ich występowania. Dotyczy to zwłaszcza tych sytuacji, w których opuchlizna pojawia się jako symptom choroby lub wynik stosowania np. hormonalnej antykoncepcji.. Podobnie jest w przypadku urazów. Wówczas należy zastosować metody leczenia pozwalające na przywrócenie pełnej sprawności, a dopiero potem zastosować leki przeciwobrzękowe, oczywiście zgodnie z zaleceniami lekarza.

Zdarza się, że opuchnięte łydki są wynikiem zmęczenia, przebywania przez długi czas w jednej pozycji z nogami nisko opuszczonymi (np. noga na nogę), czy też noszenia wysokich obcasów. Wtedy można sięgnąć po domowe sposoby redukujące obrzęki, które mogą być także uzupełnieniem stosowanego leczenia.

Obrzęki nóg – domowe sposoby Spuchnięte łydki i ciężkość nóg to często rezultat tworzenia się zastojów w naczyniach kończyn dolnych na skutek nieprawidłowego krążenia krwi. Dlatego kluczową kwestią walki z nimi jest zastosowanie metod pozwalających na jego poprawę. Zwykle pomocne są leki, np. zawierające diosminę, wspierające krążenie krwi w kończynach dolnych oraz wzmacniające naczynia krwionośne. Jednocześnie zawsze można i warto stosować także domowe sposoby. Jednym z najpopularniejszych jest utrzymywanie nóg uniesionych lekko w górze. Aby zapewnić jak najlepsze krążenie krwi w nogach, należy jak najczęściej odpoczywać w tej właśnie pozycji. Przede wszystkim jednak warto aktywnie spędzać wolny czas. Codzienna dawka ruchu pomoże przywrócić prawidłowy obieg krwi i sprawi, że ociężałość nóg będzie pojawiać się coraz rzadziej. Jeśli już jednak na kostkach i łydkach pojawią się obrzęki, wówczas można zastosować domowe sposoby, które pozwolą zredukować obrzęk. Możemy zacząć od zimnych okładów i do opuchniętego miejsca przyłożyć kompres z bardzo zimnej wody lub zawinięte w miękką ściereczkę kostki lodu. Zabieg ten nie tylko pomoże zredukować opuchliznę, ale też poprawi samopoczucie, łagodząc uczucie ciężkich, zmęczonych nóg. Bardzo dobrze w zakresie zwalczania opuchlizny nóg sprawdzają się preparaty zawierające diosminę, jak np. Diosminex, lub wyciągi roślinne, np. wyciąg z kasztanowca. Obydwie substancje w pozytywny sposób wspierają układ krążenia, zapobiegając powstawaniu zastojów w naczyniach kończyn dolnych. Można je kupić w aptece bez recepty. Dostępne są w postaci tabletek lub żeli , maści . Wcierając je, dodatkowo warto wykonać niewielki masaż nóg, który również pobudzi krążenie krwi i poprawi samopoczucie. Jeśli pomimo zastosowania wszystkich domowych sposób problem opuchniętych nóg wciąż powraca, wówczas należy zasięgnąć porady lekarza i poddać się zleconym przez niego badaniom w celu ustalenia przyczyny. 1 Frołow M. Obrzęk nóg. https://zakrzepica.mp.pl/lista/72337,obrzek-nog, Data dostępu: 14.04.2018